Hír7 hírek

 

Kedvelt írásaink

 

Beszéd téma

 
 
 

Friss cikkeink

 
AMIRŐL BESZÉLNEK 2022. március 09.
 

Bejelentették a Televíziós Újságírók Díja jelöltjeit. A vezető televíziós szakújságírókból álló zsűri közzétette a kategóriánkénti legjobb három tévés személy vagy produkció nevét. 2021 „Legjobb női műsorvezetője” lehet D. Tóth Kriszta, Lékai-Kiss Ramóna vagy Ördög Nóra, „Legjobb férfi műsorvezetője” Gundel Takács Gábor, Istenes Bence vagy Till Attila. Zsűritagként díjazhatják Gáspár Lacit, Majoros Péter Majkát és Puskás Petit is, de díjat kaphat Lovas Rozi, Molnár Piroska, Trokán Nóra, Anger Zsolt, Csuja Imre és Kamarás Iván is.

A Televíziós Újságírók Díja a szakmédia által 2014-ben alapított elismerés, melynek célja, hogy klasszikus kritikai szempontok alapján emelje ki a legprofesszionálisabb magyar, szórakoztató műfajú tévés teljesítményeket.

2022-ben változnak a Televíziós Újságírók Díja egyes kategóriái: mivel tavaly a korábbi évekhez képest kevesebb magyar sorozat készült, a mellékszereplőket a színésznő és színész kategórián belül díjazzák. Emellett egy év szünet után újra külön kategóriába kerültek a gasztrorealityk és idén először a sportrealityk legjobbját is elismerik.

Idén így összesen tizenhárom kategóriában hirdetnek győztest: díjat adnak át nagyszabású showműsor, vetélkedő, reality, gasztroreality, sportreality, talkshow, heti sorozat, napi sorozat, zsűritag, női műsorvezető, férfi műsorvezető, színésznő, valamint színész kategóriában.

A díj szabályzata alapján kategóriánként az a három televíziós produkció és személy került az esélyesek közé, akikre az elismerést odaítélő médiumok a legtöbb szavazatot adták. A Televíziós Újságírók Díja grémiuma a 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin és a TVR-hét egy-egy szakújságírójából áll.

A kategóriák győzteseit a Televíziós Újságírók Díja gálaestjén hirdetik ki március 23-án.

Díjra esélyesek a 2021-ben képernyőre került produkciók és személyek közül:

Nagyszabású showműsor

Dancing with the Stars (TV2)
Sztárban sztár leszek! (TV2)

X-Faktor (RTL Klub)

 

Vetélkedő

A Géniusz (ATV)

Észbontók (VIASAT3)
Szerencsekerék (TV2)

 

Reality

Cápák között (RTL Klub)
Farm VIP (TV2)

Nyerő Páros (RTL Klub)

 

Gasztroreality

A Konyhafőnök (RTL Klub)

A Konyhafőnök VIP (RTL Klub)

Séfek séfe (TV2)

 

Sportreality

Exatlon Hungary (TV2)

Ninja Warrior Hungary (TV2)

Survivor (RTL Klub)

 

Talkshow

Az első influenszerek (Spektrum)

DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home)

Propaganda (TV2)


Zsűritag

Gáspár Laci (RTL Klub)
Majoros Péter Majka (TV2)

Puskás Peti (RTL Klub)


Női műsorvezető

Lékai-Kiss Ramóna (TV2)
Ördög Nóra (TV2)

D. Tóth Kriszta (Spektrum Home)


Férfi műsorvezető

Gundel Takács Gábor (ATV)

Istenes Bence (RTL Klub)

Till Attila (TV2)

 

Heti sorozat

A mi kis falunk (RTL Klub)

A Tanár (RTL Klub)

Apatigris (RTL Klub)


Napi sorozat

Barátok közt (RTL Klub)

Keresztanyu (RTL Klub)
Mintaapák (TV2)

 

Színésznő
Lovas Rozi (A mi kis falunk)

Molnár Piroska (Keresztanyu)

Trokán Nóra (A Tanár)

 

Színész

Anger Zsolt (A Tanár)

Csuja Imre (A mi kis falunk)
Kamarás Iván (Mintaapák)

 Biztosítás kalkulátor - utasbiztosítás, CASCO, kötelező biztosítás, lakásbiztosítás

 
Hír7
szerkesztő
 
 
 
Most olvassák a cikket
 
 

 
 

Videók

 

Ajánló

 

Hír7 Hírlevél

 
Iratkozz fel Hír7 hírlevelünkre!
Hírlevelünkkel értesülhet a hazai és a világ legfontosabb híreiről érdekességeiről.

Hír7 a facebookon